Konyhabútor készítés
A konyhabútor a mai modern világban nem csak egy használati eszköz, hanem jellemzően ékszer a lakásban. Tervezésnél a szakember tulajdonképpen egy lakberendező szemével kell, hogy lásson, az asztalos szaktudását tapasztalatával, a megrendelő igényeivel és a helyi adottságokkal összevetve kell, hogy tervezzen.
Újépítésű lakásoknál általában odafigyelnek a tervezők az összhangra. Könnyebb dolgunk van a konyhabútor készítésnél, nagyobb teret kapunk a tervezésben összhangba lehet hozni a praktikát a szépséggel, a megfelelő stílus keretében.

Régebbi építésű már berendezett lakásokban a meglévő stílushoz kell igazodni, kivéve, ha más igényt jeleznek felénk. Kis helységeknél mindenképp a praktika a legfőbb szempont, sokkal több kompromisszumot kell kötni, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet a megfelelő konyhabútort kialakítani.
A konyhabútor készítés fontos része az anyagválasztás. A konyhabútor anyaga az egyszerű egyszínű faerezetűtől kezdve az alumínium színig számtalan választékban válaszható.
A bútorvázat szinte minden esetben bútorlapból gyártjuk néhány kivételtől eltekintve, ennek kizárólag költség megtakarítás az oka. Az ajtók készülhetnek vákuumfóliázott mdf-ből, festett mdf-ből, magasfényű akrilból, pett fóliás lapokból, tömör fából, üvegből. Alumínium keretes ajtókat is készítünk megrendelőink igényei szerint.
A munkalapok közül leginkább dekorozott lapokat használunk, de előfordul, hogy fa, akril vagy gránit munkalap a felhasznált anyag.
Szerelvényeket a legegyszerűbb vasalatoktól kezdve a bonyolult felnyíló rendszereken keresztül a fékező fiókrendszerekig lehet választani.
A vasalatok a konyhabútor lelkét képezik. Ugyan nem kell a legdrágább rendszereket használni, de nem ajánlott a gyengébb minőségű utángyártott alkatrészeket alkalmazni, mivel ezeknek élettartama jelentősen kevesebb mint a minőségi szerelvényeké.